در خصوص تنظیم و کالیبره نمودن انواع شیرهای اطمینان مباحث و نکات فنی بسیاری مطابق با استانداردهای مرجع و رایج وجود دارد که این مهم در شرکت تدبیر فرایند ویرا به عنوان یکی از برترین سازنده انواع شیرهای اطمینان در استان مرکزی وسراسر کشور،مورد توجه قرار می گیرد

در خصوص تنظیم و کالیبره نمودن انواع شیرهای اطمینان مباحث و نکات فنی بسیاری مطابق با استانداردهای مرجع و رایج وجود دارد که این مهم در شرکت تدبیر فرایند ویرا به عنوان یکی از برترین سازنده انواع شیرهای اطمینان در استان مرکزی وسراسر کشور،مورد توجه قرار می گیرد.

فشار سیال در تنطیم شیرهای اطمینان بسیار حائز اهمیت است.

بالاترین فشار

فشاری است که شیراطمینان در وضعیت کاملاً باز قرار می گیرد و حداکثر ظرفیت تخلیه خود را دارا می باشد. واضح است که این فشار بالاتر از فشار نقطه تنظیم می باشد و مقدار آن با توجه به کاربردها و استانداردهای مختلف، متفاوت می باشد. استاندارد BS 5500 این مقدار اختلاف فشار را در مورد سیستم های بخار و گاز برابر حداکثر ۱۰% درصد فشار تنظیمی شیر اطمینان در نظر می گیرد. شیرهای اطمینان در فرآیندهایی که ممکن است در اثر ازدیاد فشار به محصول و یا تجهیزات خسارتی وارد شود از بروز این خسارات جلوگیری می کنند.

پایین ترین فشار

این فشار پایین تر از نقطه تنظیم شیر اطمینان است که جهت بسته شدن کامل و محکم شیر اطمینان پس از باز شدن و سپس برگشت سیستم به فشار عادی مورد احتیاج می باشد. این پارامتر به Reset Differential نیز معروف است. میزانBlow down  نیز طبق استاندارد مذکور حدود۱۰% می باشد. مقادیر Over pressure وBlow down  بسته به نوع سیستم طراح متغیر بوده و به طور مثال می تواند به ترتیب ۳% و ۴ % انتخاب گردند.

در هر جایی که احتمال افزایش فشار بیش از حداکثر مجاز سیستم وجود داشته باشد، باید از شیر اطمینان استفاده کرد. در سیستم های بخار، شیر اطمینان (سوپاپ اطمینان) معمولا در روی بویلر (دیگر بخار) و تجهیزاتی مانند خروجی فشار شکن ها نصب می شود. حتی گاهی از شیر اطمینان به عنوان یک شیر خودکار یک طرفه استفاده می کنند.

در شرکت تدبیر فرایند ویرا تنظیم فشار همواره مطابق با استانداردهای روز دنیا نظیر ASME BPVC XIII-2021&API527 انجام میگردد. ساخت و طراحی انواع شیرهای اطمینان در شرکت تدبیر فرایند ویرا با پرسنل مجرب و ماشین آلات به روز وبا استانداردهای رایج انجام و با کیفیت و قیمت مناسب تحویل مشتری میگردد.

جهت سفارش ساخت،تعمیر وکالیبراسیون انواع شیرهای اطمینان با بخش بازرگانی وفروش شرکت تدبیر فرایند ویرا تماس حاصل فرمایید.